Fundacja

• Fundacja Kultury „Kalejdoskop” to organizacja pozarządowa powołana w kwietniu 2012 roku z potrzeby aktywnego i nowatorskiego działania w obszarze kulturysztuki oraz turystyki.
  • Główną misją Fundacji Kultury “Kalejdoskop” jest prowadzenie od czerwca 2014 roku Klubokawiarni Aquarium, gdzie realizujemy swoje cele statutowe.
  • Naszym celem jest organizowanie wydarzeń kulturalnych, warsztatów i ciekawych spotkań, aktywizowanie i inspirowanie lokalnej społeczności do działania i uczestnictwa w kulturze.
  • Chcemy promować nasz region – miasto Bielsko-Biała i całe Podbeskidzie, jako miejsca interesujące i przyjazne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów i gości.
  • W działaniach Kalejdoskopu kierujemy się dewizą: ciekawie i wartościowo, nieszablonowo i kreatywnie!

Dlaczego KULTURA?

• K - kreujemy
  • U - upowszechniamy
  • L - lokalnie działamy
  • T- tworzymy
  • U- ulepszamy
  • R- rozumiemy
  • A- akceptujemy

Dlaczego KALEJDOSKOP?

• Ponieważ ta znana młodszym i starszym optyczna zabawka pozwala zobaczyć rzeczywistość w zupełnie innym wymiarze – wielobarwnym, różnorodnym, a nawet trochę czarodziejskim.
  • Kalejdoskop nie pozwala się nudzić, a szarobure otoczenie potrafi zmienić w baśniową przestrzeń.